Kurban Kesen Dernek ve Vakıflar

Kurban Kesen Dernek ve Vakıflar

Kurban Allaha yapılan ibadetlerden biridir. Yüce rabbimiz, kurban ibadetinde bile tamamen kullarının sağlıklı beslenmesini düşünmüştür. Çünkü kurban kesen kişiler, uzun bir süre boyunca et ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ama bazı ülkelerde kurban kesmek bir tarafa bir lokma et bulmak bile nerede ise imkansızdır. Siz de kurbanlarınızı bağışlayarak, hiçbir zaman et yiyemeyen mazlum insanlara ve mazlum çocukların beslenmesine katkı sağlayabilirsiniz. Büyük bir güvenle kurban bağışlayabileceğiniz güvenilir dernekleri sizler için yazımızda derledik…

1.) İHH Vakfı

İHH Vakfı

İyilik akımının öncü simgelerinden biri olan İHH (insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı) hiçbir şekilde din ve ırk ayrımı gözetmeden, ihtiyacı olan tüm insanlara yardımda bulunmayı hedeflemiştir. Dolayısı ile açlık çeken pek çok coğrafyaya kurban bağışında bulunmaktadır.  Bu derneğe, adaklık kurbanlarınızı, kurban bayramı için kesmek istediğiniz yardımları gönül rahatlığı ile bağışlayabilirsiniz.  Hem maddi yoksulluklar nedeni ile yetersiz beslenme sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler için hem de farklı coğrafyalarda eziyet gören insanlar için her türlü yardım desteği sağlamaktadır.

2.) Vuslat Derneği

Vuslat Derneği

Vuslat derneği, 2016 yılından bu yana hem kendi ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine hem de diğer coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine şefkat elini uzatmaktadır. Özellikle kurban bağışı ve su kuyusu açma gibi insan hayatı için gerekli olan tüm detaylara dikkat ederek, bağışçıların yardımlarını en iyi şekilde ulaştırmaktadır. Vuslat derneğine sponsor olabilir veya çeşitli yardımlarda bulunabilirsiniz.

3.) Çare

Çare

Çare derneği yetim ve bakıma muhtaç olan kişilere gıda ve su yardımları ulaştırmanın yanında, ihtiyaç sahibi ülkeler için çeşitli projeler de üretmektedir. Kurban bağışı, adaklık kurban ve şükür kurbanlarınızı bu derneğe bağışlayabilirsiniz. Ayrıca çare derneğinin web sitesine giriş yaparak,  ülkelere göre fiyatlarına da bakabilirsiniz.

4.) Deniz Feneri

Deniz Feneri

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyetini sürdüren deniz feneri derneği, yoksullukla mücadele eden tüm ülkelere bağışçıların yaptığı bağışları, bir elçi gibi götürmektedir. Özellikle nakit yardımı, giyecek yardımı ve kurban bağışlarını hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine götürmektedir. Siz de kurban bağışlarınızı ve diğer nakit bağışlarınızı deniz fenerine içiniz  rahat bir şekilde teslim edebilirsiniz.

5.) Diyanet Vakfı

Diyanet Vakfı

Ülkemizde uzun yıllardır varlığını sürdüren ve muhtaç coğrafyalara el uzatan diyanet vakfı, kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine eksiksiz bir şekilde götürmektedir. Ayrıca ‘’ bir damla hayat’’ sloganı ile de adeta dünyada öksüz ve yetim kalmış tüm ülkelere el uzatmaktadır.

6.) Kızılay

Kızılay

Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bilinen iyilik öncülerinden biridir. Hem ülkemizdeki yoksul aileler için hem de dünya üzerinde açlık ve yoksulluk çeken tüm insanlar için hiçbir şekilde din, dil, ırk ayrımı gözetmeden yardımlar yapmaktadır. Kurban bağışlarının yanında doğal afet ve salgın hastalık gibi durumlarda da her daim yardıma hazırdır.

7.) LÖSEV

LÖSEV

LÖSEV bağışçıların kurbanlarını kimsesiz çocuklara, yurtlarda kalan çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ayrıca bağış yaptığınız kurbanların kesilirkenki hali video ile bağışçılara göstermektedir. İslami koşullara uygun olarak kesimi yapılan her kurban mutlaka en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

8.) Mehmetçik Vakfı

Mehmetçik Vakfı

Mehmetçik vakfı ile vekaleten verdiğiniz bağışlarınız, din görevlileri tarafından hijyenik ve İslami koşullara göre kesilmektedir. Ayrıca her bağış için modern kurban kesim tesisleri kullanılır.  Mehmetçik vakfına kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz.

9.) İDDEF

İDDEF

İnsana değer veren bir tutum içinde her türlü bağışlarınız en iyi şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.  Vacip kurbanlarınızı, farz kurbanınızı ve diğer bağış kurbanlarınızı bu derneğe gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Sizler için en ihtiyaç sahiplerini araştırıyor ve gerekli yerlere bağışlarınızı yapıyorlar.

10.) Daruşşafaka

Daruşşafaka

Babası ya da annesi hayatta olmayan çocuklara barınma ve eğitim ihtiyaçlarını veren bir kurumdur.  Kuruma her ay düzenli bir şekilde bağışta bulunabileceğiniz gibi kurban bayramında kurban bağışında bulunabilirsiniz. Ayrıca adak ve diğer kurban bağışlarınızı da gözü kapalı bir şekilde teslim etmeniz de mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir